Strona główna

#INLOVEWITHSWITZERLAND
Szwajcaria.. gdzie wszystko możesz, ale nic nie musisz

Gdzie nawet przerwa jest atrakcją

Ambasada Szwajcarii | 24.11.2016
Obrazek

Demian Franzen pokonywał ośnieżone stoki od kiedy skończył 3 lata. Mieszkaniec Zermatt z australijskimi korzeniami robi to, o czym wielu może pomarzyć: zamienił swoją pasję w zawód. Jako były narciarski zawodnik i zdobywca brązowego medalu w mistrzostwach świata instruktorów, ten 32 letni chłopak i popularny wśród gości instruktor - spędza ponad 300 dni na śniegu!

Dziś Anna z Londynu zarezerwowała u niego wspólne przejazdy. Chce, aby był to najlepszy dzień na nartach, który zaczyna się jeszcze przed otwarciem wyciągów. Jest 7:30 rano, przy dolnej stacji kolejki Matterhorn Glacier Paradise ranne ptaszki czekają na pierwszą gondolę na First Track - wyjątkowy zjazd na dziewiczych stokach. Oczekiwania rosną z każdym kolejnym metrem wysokości. Na Trockener Steg (3000 m n.p.m.) krótki wstęp prezentują osoby z obsługi przygotowującej stok. Uczucie posiadania góry i widoku na Matterhorn tylko dla siebie jest wyjątkowe! Zjazd do Furi to wyzwanie. Po pokonaniu 1200 m energia wyczerpuje się po raz pierwszy. To najlepszy moment, aby wybrać się na śniadanie w restauracji Matterhorn Glacier Paradise na Klein Matterhorn.

Wiejący wiatr to najmniejszy problem. Najdłuższy w Europie zjazd czeka na Annę i Demiana - 1800 m różnicy wysokości w dół do Cervinii we Włoszech. Na Plan Maison krótki przystanek na cappucino. La Dolce Vita! Powrót na Testa Grigia, z powrotem do Szwajcarii - kilometry rosną: Trockener Steg, Furgg, Schwarzsee. Na Furi zarezerwowana wcześniej gondola już czeka: skórzane siedzenia i kieliszek szampana to gwarancja wyjątkowego przejazdu. Jeszcze kilka zjazdów i czas na późny lunch na Stafelalp - Demian poleca spaghetti z suszoną wołowiną z regionu Wallis. Słoneczny taras z przykrytymi futrami krzesłami to idealne miejsce, aby odpocząć. A co dalej? Oryginalne “Huuskafi” na Blatten, après-ski w “Hennustall” czy zjazd do wioski? Możliwości jest niemal tyle, jak wysoki jest Matterhorn.